ÇERÇEVE ASMA TEKNİĞİ


1
10651 views

Çerçeve düzeni oluşturmak aslında evde bizzat uygulayabileceğiniz kolay dekorasyon tekniğidir. Yanlış yapmak da neredeyse imkansızdır. Neredeyse…

Çerçeveler ile duvarınızda organizasyon oluşturmanın tek bir yolu yok, birçok seçenek ile internette karşılaşabilir, asacağınız alanın mobilya yerleşimine göre, duvarın konumu ve yüksekliğine göre siz yeni bir şema oluşturmak durumunda kalabilirsiniz. Bu değişkenlerin yanı sıra size değişmeyen kurallardan bahsedeceğim. Basitten başlayalım;

1-1

Sıraladığım resimlerde gördüğünüz gibi, eşit boyda çerçeveler ile eşit aralıkta, girinti-çıkıntı oluşturmadan organizasyon yapabilirsiniz, kirli görünüm riskini azaltırsınız. Mobilyalarınız çok çeşitli ya da renkli-desenli ise bu örnekleri izlemenizde fayda var.  Bu arada asılan resimlerdeki renk uyumu ve belli bir tema seçilmiş olması da gözünüzden kaçmasın. Resimlerin asılma yüksekliğine de dikkat etmelisiniz, mümkünse resmin ortası ya da altlı üstlü organizasyonun merkezi sizin göz hizanızda olmalı.

 

1-2

Bu organizasyonda bir standarttan bahsetmek doğru olmaz. Çerçevelerinizi yere serin. Evet, düz boş bir yere serin, değiştirin, deneyin. En son isterseniz de  çerçevelerinizin boyutunda kağıtlar kesip duvarınıza aynı organizasyonu yapıştırın (boyayı kavlatmayan bantlardan kullanmalısınız), yüksekliğini ayarlayın. Çivileri çaktıktan sonra geri dönemezsiniz.

Görsellerde genel mekanı algılatan resimler seçtim, mobilyalar ile çerçevelerin, resimlerin uyumu algılansın istedim. Çerçeve bile asarken şöyle bir odanıza, eşyalarınıza yeniden bakmakta yarar var.

Author: Başak Baysal VIEW ALL AUTHORS POSTS

Mezun olduktan sonra sudan çıkmış balığa dönen Başak Baysal, soluğu burada almayı tercih eden, paylaşmayı seven yazarlarımızdandır. Aynı zamanda sitemizin editörlüğünü üstlenmiştir.

Related Posts

5 comments

s.eyhan@gmail.com'
Seyhan

Mmm Harikalar özellikle şu oturma grubuna bayıldım…

koccelikmobilya@gmail.com'
koççelik

Konularınızı beğeniyorum teşekkürler

http://koccelikburomobilyalari.com

koccelikmobilya@gmail.com'
koççelik

İyi içerik devamını beklerim

http://koccelikburomobilyalari.com

arinariman_1936@gmail.com'
uzman seo

Google’da arama yaparken yazınızı buldum konularınız ilgimi çekti teşekkürlerimi sunarım

http://dogruwebyazilim.com

rooster@gmail.com'
AjaxHit

Hello!
https://dzhigurdetsi.wordpress.com/
Thanx for attantion!

Leave a comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.