Pastel Düşler


1

Şeker pembesi, duman mavisi ve yağ yeşili gölgelerin karışımı mekanları yumuşak renkli sakin mekanlara dönüştürmektedir.

5

Pastel renkler, yaşam alanlarına aydınlık ve ferahlık katarken kalın ve sık dokuların ince hisleri bahar ruhunu ortama taşımaktadır. Yaşama mekanlarında mavi duvarlara kontras oluşturan yağ yeşili döşemelikler ve duvar kağıtları ile huzur ve sükûnet sağlanmaktadır.

3

Eskitme mobilyalar ile çok uyum sağlayan uçuk limon rengi, şeker pembesi ve duman mavisi sıcak ve samimi bir karşılama etkisi yaratmaktadır.

8

İnce dokulu kumaşlarda açık renkleri tercih edilerek, döşemelik ve mobilyalarda özellikle pastel lakeler ile istenilen yumuşak etki yakalanabilmektedir.

2

Pastel renkleri özellikle country stilinde kullanarak dekoratif etkiler oluşturulabilmektedir. Rustik abajurlar, hasır sepetler ile desteklenen tasarımlar yine pastel renkler ile hayal edilmelidir. Yumuşak renkler gün ışığını en güzel şekilde yansıttığından özellikle yatak odalarında tercih edilmelidir.

4

Rustik temaları pekiştirmenin en iyi yolu pastel renkleri kullanmaktan geçmektedir. Pastel mavi ve su yeşili birlikteliği kumaşlar ile ortama yansıtıldığında ahşap mobilyaların keskin hatları hafiflemektedir.

6

Her ortamda huzur ve sükûnet, sevimlilik ve romantiklik pastel düşler ile sağlanabilmektedir.

 

Author: Gülen Yalçınkaya Özelçi VIEW ALL AUTHORS POSTS

Bizi birleştiren ve daima ileriye götüren gemimiz Gülen Yalçınkaya Özelçi, yıllarını tasarıma vermiş ve ilk günkü heyecanını ve enerjisini korumayı başaran yegane mimarlardandır. Tasarımı profesyonel bir kalemden öğrenelim.

Related Posts

0 comments

Leave a comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.