SİYAH VE BEYAZIN MUHTEŞEM BİRLİKTELİĞİ MONOKROM DEKORASYON


giris
45459 views

Dekorasyon başlı başına bir sanattır. Eşyaların yerleşimi, uyumu, evin manzarası, pencereler vs. birçok faktörün etkili olduğu bir sanat. Sizler de yaşam alanlarınızda zarif ve sofistike bir sanat esintisi yaratmak isterseniz, bu dönem çok trend olan monokrom dekorasyon tam size göre…1945 sonrası bir grup ressam tarafından aynı rengin farklı tonları ile yapılan resimlere verilen bir isimdir monokrom, günümüzde karşı koyulmaz bir moda akımına dönüşmüştür. Sizde dekorasyonda bu stili uygulamak isterseniz sizlere bu konuda bazı önerilerimiz var;

1

Zıt renklerin muhteşem uyumundan ve bütününden oluşan monokrom dekorasyon trendi hem modern, hem de klasik stillere rahatlıkla adapte edebilirsiniz.

Monokrom deyince dekorasyonda sadece esas olanın siyah ile beyaz rengin kombinlenmesi olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

2

Birbirine en çok yakışan renk ikilisi ne diye sorsalar, eminim hepiniz hiç düşünmeden “siyah ve beyaz” dersiniz. Siyahı beyaz ile, beyazı siyah ile kombinlersiniz… Siyah bir etek veya pantolon üzerine hiç tereddüt etmeden beyaz renk bir bluz giyiverirsiniz mesela. Peki, evlerinizde siyah ve beyazı kullanırken bu kadar rahat olabilir misiniz?Dekorasyonda böylesine yakışan renk bütünlüğü ve geometrik stil pek nadirdir. Bu sebepten de muhteşem bütünlüğe evlerinizde yer vermekten asla çekinmeyin.

3

Ayrıca monokromda çizgileri de aklınızdan çıkarmayın!

Hele ki siyah ve beyaz çizgileri asla…

Kimileri için monoton bulunan monokrom, kimileri için ise beğenilen ve tercih edilen bir renk kullanımlı dekorasyon stilidir. Bu tarzda tek rengin açık ve koyu tonları ve versiyonlarını kullanabileceğiniz gibi sadece iki renk üzerinde de yoğunlaşabilirsiniz.

4

Beyaz rahat bir koltuk, siyah beyaz çizgili kırlentler, beyaz sehpa, siyah çerçeveli beyaz fonlu tablolar… Monokrom stilinde siyah ve beyaz dışında renkler de kullanabilirsiniz. Ama asla ana renklerinizi arka plana atmamalısınız.

no 5

Eğer dekorasyonda renk uyumu sağlarken zorlanıyorsanız en kolay yaratabileceğiniz dekorasyon tarzı monokrom olacaktır. Beyaz koltuk takımları, siyah sehpa ve beyaz televizyon ünitesi ile siyah LCD kullanarak yaratacağınız bir dekorasyon tarzı hem kolay, hem de tarz görünecektir.

no 6

Zıt renkler olarak bilinen siyah ve beyazın şık uyumunu yatak odanızda da kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta gözünüzü yormayacak şekilde şık bir dekorasyon yaratmaktır.

Siyah ve beyaz dekorasyon deyince aklınıza ayrı ayrı parçalar gelmesin. Siyah ve beyazın bir arada kullanıldığı koltuklar, yastıklar ya da aksesuarları da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Siyah beyaz halılar da bu dekorasyonun tamamlayıcısı olacaktır.

Yatak odanızın duvarlarını siyah, mobilyalarda ve örtülerde ise beyaz kullanarak şık bir stil oluşturabilirsiniz. Bu tarz bir dekorasyonda aksesuarlarınızı renkli kullanarak sıcak bir görünüm yaratabilirsiniz.no 7

Monokrom dekorasyon stili oluşturmak için siyah ve beyazı eşit derecelerde kullanmanızda fayda var. Eğer bu renklerle oluşturduğunuz dekorasyonun soğuk bir ortam yarattığını düşünüyorsanız aksesuarlarınızda hafif renkli seçimler yaparak farklılıklar yaratabilirsiniz. Özellikle de ahşap şamdanlar ve mumluklar bu dekorasyon stilinde oldukça şık bir görünüm sağlayacaktır.

no 8

Yaz kış oluşturabileceğiniz monokrom dekorasyonunu yemek masanızda da deneyebilirsiniz. Siyah beyaz masa ve sandalye kombini oluşturarak da bu stili kolaylıkla yemek masanıza yansıtabilirsiniz. Yemek masanızdaki soğuk havayı sıcak bir görünüme kavuşturmak için masasının tam ortasına rengarenk bir çiçek ya da renkli mumlar yerleştirebilirsiniz. Monokrom dekorasyonu sayesinde dilediğiniz odada şık bir stil yaratabilirsiniz.

no 9Dekorasyonda monokrom modası hiçbir zaman değerini kaybetmeyecek ve her zaman kaliteli bir tarz olarak varlığı devam edecektir.Koltuk kumaşları, halılar, çerçeveler, yastıklar, örtüler ve daha aklınıza gelebilecek onlarca model ile monokrom enfesliğini her alanda yansıtabilirsiniz. Yaşam alanlarınızda monokroma yer vererek siz de herkesin hayranlıkla baktığı bir eve sahip olabilirsiniz. Her zaman canlı ve dikkat çekici renklere gerek yoktur. Bazen iki ana renk ve çizgiler ile harikalar yaratabilirsiniz.

Author: Oya Yiğitler VIEW ALL AUTHORS POSTS

Mimarlığa ve tasarıma olan aşkı ile bilinen Oya Yiğitler, daha fazla dayanamadı ve içten yazıları ile size yeni bir pencere açmaya geldi.

Related Posts

2 comments

veyselhilal6713@gmail.com'
Koltuk döşeme

Uzun vakittir araştırdığım bilgiydi teşekkürler

tamiryapar.com

Corazon_Bannerman70@ledet38.sfxmailbox.com'
joker123 download

There may be many aspects you require to change with your site or
add. Adsense works best when operating costs has an instantaneous
focus. Crucial to eat frequently to know which whole write-up. https://918kiss.poker/downloads

Leave a comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.