SON CEMRE DE DÜŞTÜYSE HOŞGELSİN BAHAR !


1

İlkbahar mevsimi herkesin içinin açıldığı ve sevdiği bir mevsimdir. Güzel çiçek kokularını, güneşin sıcaklığını ve ferah kokan havayı kim sevmez ki? Peki, bu hisleri evimizde de yaşamak istemez miyiz? Tıpkı ruhumuz gibi evimiz de kış uykusundan uyanmalı! Ee son cemre de düştüyse bahar geldi diyebiliriz o zaman..

Kalın kıyafetlerin ve montların kaldırıldığı, yaza giriş için minik minik ısınmaların başladığı bu şahane mevsimi, evimizin dekorasyonunda yapacağımız küçük değişiklikler ile de yaşayabiliriz.

Doğanın güzelliğine kucak açan her parçayı, her objeyi, her detayı tek tek kullanmamız da baya mümkün. Pastel tonlar, yumuşak malzemeler, ferah bir atmosfer… Yaşam alanlarımızı doğayla iç içe konumlandırmak neden mümkün olmasın? Oldukça organik ve natürel olan ne varsa..

 

2

Ağaçlar yeşerip çiçekler açtıkça tazelenmeye başladığımızı ve yenilendiğimizi hissetmeye başlarız. Doğanın canlanmasıyla gelen bu huzuru evlerimizde de yakalamak istiyorsak bir kaç küçük dokunuşla ilkbaharı yaşam alanımıza getirebiliriz.

3

Baharın gelmesiyle yapılacaklar listesindeki bazı adımlar da şöyle olabilir;

–  İlkbaharla birlikte aydınlanan doğa evimizi de aydınlatsın istiyorsak, sıkıcı güneşlikleri çıkarmayı hatta perdeleri sonuna kadar açmayı denemeliyiz.

–  Evimiz yeterince aydınlanmadıysa lambaderlerle ya da abajurlarla evimizi aydınlatabiliriz. Aydınlatmada evimize huzur dolu bir ambiyans katacak olan sarı ışıkları tercih etmeliyiz.

– Bahçe ve balkon mobilyalarımızı da dışarı çıkarmanın vakti geldi! Balkondaki sandalyelerimizin minderlerini çiçekli olanlarıyla yenileyebilir, masanızın üzerine pastel renkli bir örtü serip içinde papatyalar olan bir vazoyu da yerleştirdik mi, ayaklarımızı uzatıp, kahvemizi yudumlayarak ilkbaharın keyfini çıkarabiliriz.

4

 

hanimeli3@hotmail.com' Author: sümeyye kandemir VIEW ALL AUTHORS POSTS

Ailemize genç ve dinç bir ruh ile enerjisini katan, tasarım mezunu, yeni yetenek Sümeyye Kandemir, fikirlerini yazarak paylaşmanın arzusu içindedir.

Related Posts

0 comments

Leave a comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.