GENÇ ODASI DEKORASYON


40160 views

19 Mayıs 1919, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda ‘‘Gençlik ve Spor Bayramı ‘’ olarak kutlanmaktadır.

Ben de gençlerin bayramlarını kutluyor, bu özel günde sizlere genç odası dekorasyonundan bahsetmek istiyorum. Eğlencelidir genç odası hazırlamak.

Sıkıcı hayatın dayatmalarından uzak, beğenilme kaygısı olmayan ve kişiliğini yansıtan mekânlardır genç odaları

Ergenlikten gençliğe adım atıldığı dönemlerde gençler kendi keyfine göre tasarladıkları, kendine özgü bir alana sahip olmak isterler. Siz de genç kızınıza ya da genç oğlunuza oda hazırlarken tasarımını, çok uçuk şeyler istemediği sürece kendisine bırakabilirsiniz.

1

Ancak siz hazırlayacaksanız genç odası dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Öncelikle çocuğunuzun kişiliğini yansıtmalı, günlük yaşantısında kullandığı eşyaları, hobileri, merakları odanın yaşayan en önemli noktaları olmalı; çocuğunuza mutluluk ve huzur veren, rahat ve odada çocuğunuz olmasa da onu anımsatan  bir mekân olmalıdır.

2

Genç odalarında yapacağınız çalışmalarda özellikle renk uyumu büyük bir önem taşıyor. Canlı renkler tercih edilir. Bu sayede oda daha ferah olur. Gençler genelde duvarlara resim, afiş veya poster asar. Bu nedenle manyetik özellikli duvar kâğıtlarını tercih etmek çok yerinde olacaktır. Duvarlar gencin kullanımına uygun şekilde boş bırakılmalıdır.

3

Yatak seçimi kaliteli malzemelerden yapılmalıdır. Mümkün oldukça dolap ve raflara uygun yatak seçilmelidir. Küçük odalar için altı çekmeceli yatakları seçmek daha doğru olacaktır. Bu sayede yatak yüksekte kalacak ve altı depolama alanı olarak kullanılabilecektir. Duvarlara ilginç şekillerde raflar asılarak kitaplık olarak kullanmak mümkündür. Bu şekilde odanın dağınık görünmesi engellenir. Genç odasının vazgeçilmezleri arasında çalışma masası da vardır. Çalışma masası genelde ışık alması için pencerenin yakınına konumlandırılır. Masayı bu şekilde yerleştirmek çalışma açısından daha uygun olur.

Gençler için odalarının bir bölümünde arkadaşlarıyla vakit geçirebileceği bir alan da oluşturulabilir. Oturma köşesi yapılabilir. Böyle bir oturma köşesi düzenlerken tek bir takım kullanılmamalıdır. Gençlerin enerjisine uygun farklı renkler bir araya getirilmelidir.
Yine odanın uygunluğuna göre hobi alanı oluşturulabilir. Spor, müzik, resim gibi alanlar için böyle bir bölüm yapılması gencin o hobiden daha çok zevk almasını sağlayabilir.

4,,,,

Mobilyalarda açık renkleri tercih edin,  koyu ton tercihleri yapılacak olsa bile uyumlu bir açık ton ile bütünleşmesini sağlayın. Günümüzde genç odası için en çok ilgi gören ürünlerden bir tanesi de puflardır. Daha genç işi ve daha dinamik bir görüntüye sahip olan bu puflar sayesinde genç odaları daha keyifli bir hale gelecektir.

5

Bizler kendi rahatımızdan çok çocuklarımızın rahatını düşünürüz. Yorucu bir okul gününün ardından ya da yoğun çalışma tempoları arasında çocuklarımızın rahatlamaya ve dinlenmeye ihtiyacı vardır. Genç odaları böyle zamanlarda en çok zaman geçirilen ve belki de en kıymetli yerler konumuna geliyor. Sizde çocuklarınıza keyifli vakit geçirebilecekleri, konforlu, genç ve özgür tasarımlı alanlar oluşturun…

Author: Oya Yiğitler VIEW ALL AUTHORS POSTS

Mimarlığa ve tasarıma olan aşkı ile bilinen Oya Yiğitler, daha fazla dayanamadı ve içten yazıları ile size yeni bir pencere açmaya geldi.

Related Posts

8 comments

gate.io

I have read your article carefully and I agree with you very much. This has provided a great help for my thesis writing, and I will seriously improve it. However, I don’t know much about a certain place. Can you help me? https://www.gate.io/zh-tw/signup/XwNAU

criar uma conta na binance

I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article. https://www.binance.com/pt-BR/register?ref=RQUR4BEO

Binance

I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article. https://accounts.binance.com/ph/register?ref=YY80CKRN

best ip stresser

Thanks, nice content! IP Booter

Rastrear Teléfono Celular

Después de apagar la mayoría de los teléfonos móviles, se eliminará la restricción de ingreso de contraseña incorrecta. En este momento, podrá ingresar al sistema mediante huella digital, reconocimiento facial, etc.

PhP8GXM

Интернет-магазин Wildberries – это место, где доступные цены и широкий ассортимент сочетаются в идеальной гармонии. В онлайн-каталоге Wildberries около 300 000 ведущих брендов и множество разнообразных товаров.
Wildberries – это не просто интернет-магазин, это место, где можно найти всё, что вам нужно, исследуя огромное разнообразие товаров и наслаждаясь выгодными ценами. Вайлдберрис – надежный партнер в мире онлайн-шопинга и всегда готов удовлетворить Ваши потребности. Покупайте в Wildberries – магазине доступных цен и бесконечного выбора!

開設binance帳戶

Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

binance

Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

Leave a comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.