YILBAŞI DEKORASYONU İÇİN HARİKA FİKİRLERYeni yılın yaklaşmasıyla içimize dolan mutluluğu evlerimize yansıtmaya hazır mısınız? Haydi bu soğuk kış günlerini yılbaşı dekorasyonlarıyla ısıtmaya başlayalım.

Modern Çelenkler

1

Capcanlı sukulentler mükemmel bir modern dekorasyon fikridir. Haftalarca ve aylarca kullanılabilir. Ayrıca bu çelenklere bakmak çok kolay. Bol ışık verin, ancak doğrudan sıcak güneşten uzak tutun. Güneş ışığı renklerin canlı kalmasını sağlayacak. Sadece yosun halkası tamamen kuruduğunda su verin. Çelenk büyüdükçe şeklini korumak için uzun etli meyveleri kesebilirsiniz.

2

Yılbaşı gecesi olmazsa olmazlardan biri de mumlardır. Bu çelenklerin merkezlerine veya etrafına mumlar yerleştirerek de dekor edebilirsiniz.

Işıklar

Işıklar, her zaman yılbaşı ağaçlarının bir dekorasyonu olmuştur. LED ışıklar ile odaları ve objelerinizi de aydınlatarak atmosferin bir anda değişerek sımsıcak bir havaya dönüştüğünü görebilirsiniz.

3

4

Girişler, merdiven korkulukları, şömine gibi birçok alanda çam dalları, mumlar, biblo ve heykeller ile bir arada kullanmayı deneyin. Ne kadar hoş ve uyumlu olduklarını göreceksiniz.

5

Yemek Masaları Ve Yılbaşı Süsleri

Çam kozalakları, meşe palamudu, parlak küreler, yıldızlar, mumlar, şamdanlar…

Yılbaşı akşamı için özenle hazırlayacağınız yemek masaları ile birlikte tüm bu yılbaşı süslerini bir arada kullanmaya ne dersiniz?

6

Tüm bu dekor malzemeleri ile sade, şık veya oldukça gösterişli sofralar yaratarak yılbaşı ruhunu arttırabilirsiniz. Kozalakları, parlak küreleri, bardaklar,vazolar ve sepetlerin içine yerleştirebilirsiniz. Hatta etkileyici bir kule oluşturup bunu en sevdiğiniz nesnelerle doldurun. Mumluk ve botanik nesneler de ekleyerek modern bir teraryum yapabilirsiniz. Nar, armut, elma, limon veya üzüm gibi meyveler masalarınız için oldukça güzel aksesuarlar olabilir.

8

Yılbaşı Ağaçları

Evinizde ne yapacağınızı düşünemediğiniz bir sürü eşyanız var mı? Hepsini yılbaşı ağacınızı süslemek için kullanabilirsiniz. İğneler, düğmeler, kurdeleler, ipler…

Aile hatıralarınızı da yılbaşı ağaçlarınıza ekleyebilir ve ağacınıza bir amaç verebilirsiniz.. Küçük fotoğraflar, çocukların okul projeleri veya oyuncakları, hatta son aile tatilinizden topladığınız deniz kabuklarıyla bile yılbaşı ağacınızı süsleyebilirsiniz.

11

Ren geyiği, güvercin, baykuş gibi hayvan figürleri ekleyerek veya kaşık ve çatalları hasır iplerle çam ağacına bağlayarak farklı bir yılbaşı ağacına sahip olabilirsiniz. Yeni yıl için hazırladığınız kurabiye ve şekerlemeleri de ağaç süslemek için tercih edebilirsiniz. Eğer ışıltılı ve şık bir süsleme tercih ediyorsanız yılbaşı ağacınıza kristal taşlar asabilirsiniz.

13

Çam ağacınızı ahşap bir kasaya yerleştirerek farklı bir konsept yaratabilirsiniz. Çam ağacına en çok yakışan malzeme şüphesiz kozalaktır. Farklı malzemeler denemek isterseniz ise denizyıldızları, kar tanelerini kullanabilir ya da yeni yıl dileklerinizi ifade eden melek figürleri asabilirsiniz. Eğer kendiniz bir şeyler yapmak istiyorsanız hareketliliği, canlılığı, azim ve kararlılığı temsil eden yılbaşının vazgeçilmez rengi olan kırmızı renkten kalp ve yıldız gibi şekiller yapabilirsiniz.

14

 

Author: Melike Dağ VIEW ALL AUTHORS POSTS

Peyzaj Mimarlığı eğitimini tamamlayarak aramıza katılan Melike Dağ, bakış açısının genişliğini yazılarına yansıtarak bizleri bilgilendirmek için buradadır.