Köşe Takımları


23248 views

Köşe koltuk takımları, derli-toplu şekilleri ve her tür dekorasyon tarzında üretiliyor olmaları ile birçok oturma odası ve salonun kurtarıcısı durumunda. Doğaları gereği rengi, modeli, yapısı nasıl olursa olsun köşe takımları ortama mutlaka rahat ve şık bir hava katar.

kose-takimlari

Dağınık, parçalı bir düzende olmamaları bu etkilerinin en önemli sebebi. Nasıl ki mekanı ferah ve geniş göstermek için büyük boyutlu, koltukların altına kadar gelecek halılar öneriliyor, aynı şekilde köşe koltuk takımları da geniş olmalarına rağmen, alanı parçalamayan bir kütleye sahip oldukları için mekanda ferah bir hava yaratırlar.

kose_takimlari2

Köşe takımları pek çok salon için en uygun mobilya biçimi olabilir.  Genellikle televizyonun karşısına yerleştirilen ve rahat bir oturma düzeni sağlayan köşe takımları model olarak yer kaplayan, büyük koltuklar olduklarından köşe takımı kullanıldığında yanına az sayıda eşya yerleştirilmesi daha iyi olur.

Bir köşe takımından odayı daraltmadan ve göze hoş gelecek şekilde faydalanmanın yolu, odada dengeyi sağlamaktır. Köşe koltuğunu yerleştirdikten sonra kısa uca denk gelecek şekilde tekli koltuk yerleştirmek bu dengeyi sağlar ve odayı daha şık gösterir.

kose_takimlari3

Genelde köşe takımlarının bir tarafı duvar kısmına diğer tarafı da pencere tarafına bakmalı veya oturma alanı pencereyle karşılıklı gelecek şekilde konumlanmalıdır. İki tarafı da penceresiz kısımda olması odayı daraltabilir. İnsan için ferahlatacak ortamlar mutlaka pencereye yakın olmalıdır. Köşe takımının pencereden uzak olması evimizi daha da küçük gösterecektir.

Koltuk takımlarının bir tarafında kitaplık olmazsa olmaz tercihlerden biri diyenler, takımın bir tarafı duvar yerine koca bir kitaplığa bakması da çok iyi seçim olacaktır. Yüksek olmayan köşe takımları arkasında kitaplık önemli bir alternatif dekorasyon fikri oluşturacaktır.

kose-takimlari4

Orta sehpaların tamamlayıcılığının yanı sıra kullanışlı olması da ayrı bir alternatif olacaktır. Bulunduğu yerden kolay taşınabilen modelleri tercih edip bir de günlük kullanımda çok tercih edilen pufları kullanabiliriz. Orta sehpayı kaldırdığımızda pufu ortaya koyarak daha rahat ve konforlu atmosferi anında yakalayabiliriz. Köşe koltuk takımının etrafında en sık bulunan eşyalardan biri de yan sehpalardır. Kötü görüntü yaratmamak için orta sehpa ile yan sehpaların aynı renk ve model olmaması da önemlidir.

kose_koltuk_takimi

Author: sümeyye kandemir VIEW ALL AUTHORS POSTS

Ailemize genç ve dinç bir ruh ile enerjisini katan, tasarım mezunu, yeni yetenek Sümeyye Kandemir, fikirlerini yazarak paylaşmanın arzusu içindedir.

Related Posts

2 comments

Krypto-Handelsstrategien bei gate io

Reading your article has greatly helped me, and I agree with you. But I still have some questions. Can you help me? I will pay attention to your answer. thank you.

nimabi

Thank you very much for sharing, I learned a lot from your article. Very cool. Thanks. nimabi

Leave a comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.