PICASSO’YA BİR DE 3D BAKALIMİllüstrasyon ve grafik tasarım uzmanı olan Pakistanlı sanatçı Omar Aqil, Pablo Picasso tablolarına 3D yorumu getiriyor.

Omar Aqil, MIMIC adlı projede,  20. Yüzyılın en etkili sanatçılarından biri olan Pablo Picasso’nun rastgele seçtiği 6 tablosunu 3D hale getirerek “yeni görsel deneyler dizisi” sunmayı amaçlamış. Picasso’nun sanat eserlerine hayran kaldığını söyleyen Aqil, farklı insanların tabloları nasıl yorumlayacağına dair iyi bir görsel örnek olduğunu söylüyor.

2

3

Aqil, yukarıda yer alan “Seated Woman”(Oturan Kadın) ve “Monument to the Spaniard“(İspanyollar Anıtı) tablolarına kendi kişisel dokunuşlarını da ekleyerek hacimli dokular ve beklenmedik bir derinlik katıyor. Aqil’e göre, iki eser arasında bakışlarınızı gezdirirseniz orijinal tabloyu farklı bir biçimde görebilirsiniz.

4

5

Aqil, Pablo Picasso’nun sanat eserlerini yeniden yaratmanın çok zor olduğunu, onun soyut görsel dilinin kendisine her zaman ilham verdiğini ve geometrik biçimlerini daha fazla araştırmaya çalıştığını söylüyor.

6

7

 

 

 

 

Author: Melike Dağ VIEW ALL AUTHORS POSTS

Peyzaj Mimarlığı eğitimini tamamlayarak aramıza katılan Melike Dağ, bakış açısının genişliğini yazılarına yansıtarak bizleri bilgilendirmek için buradadır.