DEKORASYONDA CESUR BİR RUH MİNİMALİZM


23337 views

Metropol hayatı, insan hayatına çok şeyler veren fakat verdiği kadar da alan bir yaşam tarzıdır.

İçine girildiğinde alışılmakta zorluk çekilen, bir kere alışıldıktan sonra ise bırakılamayan bir yaşamdır.

Metropoller kalabalıklaştıkça, evlerde dekorasyon çok daha sadeleşiyor ve sakinleşiyor. Şehrin yoruculuğundan uzaklaşmak mı, yoksa sadeleşen zevklerimiz mi bilinmez ancak evler gittikçe yalın ve sakin bir ifade alıyor.

DEKORASYONDA CESUR BİR RUH MİNİMALİZM 1

Bugün dekorasyon noktasında sadeliği ile dikkatleri çeken metropol evlerinde çok alan bulunmadığı için; en cazip gelen tarz minimalizmdir. Sadeliğin ve nesnelerin öne çıktığı, dizayn edilen alana ferah ve düzenli bir hava getiren bir tarzdır minimalizm…

DEKORASYONDA CESUR BİR RUH MİNİMALİZM 2

Minimalist yaklaşım, şehrin kalabalığından uzaklaşmak için sade bir ev, sakin ve derli toplu görünümüyle size ideal bir oturma düzeni sağlayabilir. Abartısızdır ve sizi rahatlatır. Evinize düzen getirmekle kalmayıp, onun modern ve organize görüntüye sahip olmasını da sağlayacaktır..

Minimalist tasarımlarda;

Renkler dekorasyonunuzun her adımında çok önemlidir çok fazla renk ve desen çok kalabalık, göz yorucu bir görüntüye sebep olabilir o bakımdan nötr renkler tercih ediniz.. Daha çok tek rengin hakim olduğu bu tarzda diğer bir rengi  sadece detaylarda kullanın veya aynı nötr rengin birbiriyle yakın tonlarıyla dizayn yapın. Minimalist dekorasyonlarda daha çok beyaz, krem, bej ve kahverenginin açık tonları kullanılmalıdır.

DEKORASYONDA CESUR BİR RUH MİNİMALİZM 3

Minimalist tasarımlarda denge çok önemlidir. Ev dekorasyonunda kullandığınız eşyaları tezgah, raf ya da duvarlara serpiştirmek yerine benzer aksesuarları belirlenmiş bir alanda toplamanız, gruplamanız gerekir. Her bir grubun denge ya da zıtlıklar yoluyla düzenlenmesi evinize bakış açınızda büyük değişikliklere neden olacaktır. Mesela çerçevelenmiş fotoğrafları ya da benzer nesneleri belli bir yerde toplayın. Her duvara tablo asacağınıza, tek bir duvarda, birbirine uyumlu şekilde asılmış birçok tablonuz olsun. Çokluk, içinde gücü bandırır ve birlikte duran bir dizi benzer eşya oldukça cesur, ancak düzenli bir anlatım sağlar.

DEKORASYONDA CESUR BİR RUH MİNİMALİZM 4

Bu kavram size anlaşılması zor geliyorsa, dekorasyon fikirleri için bir iç mimardan destek alabilirsiniz.

Minimalist ilkeyi devam ettirmek için;

Her zaman, diğer bütün eşyaların ortaya çıkmasına ve ışık saçmasına neden olan bir odak noktanız olsun mesela bir koltuk; onu salonunuzun merkezine yerleştirin. Diğer eşyaların bu mobilyaya göre konumlandırılması, gerçekten çok güçlü etkiler yaratabilir.

Aydınlatma için modern avize modelleri, spot aydınlatmalar ve LED lambalar kullanabilirsiniz.

Minimalist tarz ile sade ve şık eve sahip olabilir. Evinizde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Author: Oya Yiğitler VIEW ALL AUTHORS POSTS

Mimarlığa ve tasarıma olan aşkı ile bilinen Oya Yiğitler, daha fazla dayanamadı ve içten yazıları ile size yeni bir pencere açmaya geldi.

Related Posts

7 comments

gateio token

I am a student of BAK College. The recent paper competition gave me a lot of headaches, and I checked a lot of information. Finally, after reading your article, it suddenly dawned on me that I can still have such an idea. grateful. But I still have some questions, hope you can help me.

sumatra slim belly tonic official website

Sumatra Slim Belly Tonic is a unique weight loss supplement that sets itself apart from others in the market. Unlike other supplements that rely on caffeine and stimulants to boost energy levels, Sumatra Slim Belly Tonic takes a different approach. It utilizes a blend of eight natural ingredients to address the root causes of weight gain. By targeting inflammation and improving sleep quality, Sumatra Slim Belly Tonic provides a holistic solution to weight loss. These natural ingredients not only support healthy inflammation but also promote better sleep, which are crucial factors in achieving weight loss goals. By addressing these underlying issues, Sumatra Slim Belly Tonic helps individuals achieve sustainable weight loss results.

sugar defender official website

Sugar Defender stands as a beacon of natural, side-effect-free blood sugar support. Crafted from a blend of pure, plant-based ingredients, this formula not only helps regulate blood sugar levels but also empowers you on your journey to weight loss, increased vitality, and overall life improvement.

serolean

SeroLean also boosts serotonin levels which can help keep hunger and emotional overeating at bay all day long. This product is a safe and effective way to enhance weight loss efforts and support overall health and wellness.

Nerryinede

Hello from Happykiddi.

zeneara official website

Your blog post had me hooked from the very beginning!

binance anm”alningsbonus

Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

Leave a comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.