DOĞAL DEKORASYON İLE YAŞAMI KUCAKLAYIN 

 

Günümüzde modern yaşam, insan hayatını sürdürebilmek için verdiği nimet yanında, şehir hayatı, kapalı mekânlar, iç karartıcı ortamlar ve doğadan uzaklaştıran her şeyi beraberinde getiriyor.  Hayatımızda unuttuğumuz ve uzaklaştığımız doğaya evde biraz daha yakın olmak için,  dekor içinde doğayı birleştirebilir,  doğal dekorla konfor ve sakinlik hissi üretebilirsiniz. Toprağın yalınlığını sevenler, doğada her türlü dekorasyon eşyasını bulabilir. Ağaçları, çiçekleri, toprağı hatırlatan şeylerle dekorasyonda doğanın ferahlığını yaşayabilirsiniz.

no 2

Dekorasyonda doğallık konusunda ahşap ön planda gelmektedir. Ahşap ile dizayn edilen evlerde doğallık yakalanmaktadır. Ahşap, özellikle mobilyalarda ve zeminde sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra tuğla ve eskitme taşlar da kullanılmaktadır.

3

Dekorasyonlarınızda nötr bir palet boya kullanarak da kolayca doğal dekor tarzı ile huzur ve dinginlik sağlayabilir; sade,  rahat ve sofistike bir ortam yaratabilirsiniz.

Mesela koltuğun arkasına ilgi çekici bir ağaç dalı ya da odun parçası asabilir. Sahilden topladığınız deniz kabuklarıyla duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.

4

Rafınızı birkaç kozalaklarla dekore edebilir, dere kenarından aldığınız taşları kaybolmasını istemediğiniz kâğıtların üzerine koyabilirsiniz. Hasır, ahşap aksesuarlar ile de doğal bir görüntü yakalamanız mümkün olacaktır. Böylece, sağlık ve şıklığı bir arada yaşamış olacaksınız.

5

Bahçenizde veya parka düşmüş bir dalı alıp ve bir vazo yerleştirerek sadece hızlı ve doğal dekor çözüm yaratabilirsiniz. Raflar doğadan esinlenen koleksiyonlar görüntülemek için mükemmel bir yerdir.

Evinize yansıttığınız doğal ortamla, dışarıda gözünüze batan o kadar metali, dumanı, betonu… Yapay olan ne varsa… Boğazınıza kadar battığınız stresi eve geldiğinizde hiç olmazsa kapının arkasında bırakabiliriz.

Author: Gülen Yalçınkaya Özelçi VIEW ALL AUTHORS POSTS

Bizi birleştiren ve daima ileriye götüren gemimiz Gülen Yalçınkaya Özelçi, yıllarını tasarıma vermiş ve ilk günkü heyecanını ve enerjisini korumayı başaran yegane mimarlardandır. Tasarımı profesyonel bir kalemden öğrenelim.

Related Posts

2 comments

binance register

Can you be more specific about the content of your enticle? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me. https://www.binance.com/en/register?ref=P9L9FQKY

User Login

The point of view of your article has taught me a lot, and I already know how to improve the paper on gate.oi, thank you. https://www.gate.io/zh-tw/signup/XwNAU

Leave a comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.